Hizmetlerimizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Çerez Politika'mızı inceleyebilirsiniz.
Sıkça Sorulan Sorular

Araçlar neden trafikten çekilir?

Sigortalar ,kaza yapan araç sahibiyle mutabakat sağladıktan sonra,araç sahibine ödeme yapmadan önce aracını trafikten çekmesini ister.Çekme Belgesi çıkartınca aracın hiçbir kuruma borcu kalmadığı için aracı kazalı olarak satarken hiç bir sorun yaşamazlar.Çekme belgesini sigortaya veren poliçe sahibi kazalı aracının bedelini sigortadan alabilir.

Çekme Belgesi ve Hurda Belgesi Ne Demek?

Yasa gereği ihale edilen araçlar 2 şekilde satışa sunulur. Çekme belgeli ihale edilen araçlar tekrar tescil ettirilebilmekte ve kullanılmaktadır.Ancak Hurda belgeli araçlar hiçbir şekilde tescil ettirilemez fakat araç parça olarak değerlendirilebilinir.

Çekme belgeli araç tekrar trafiğe çıkar mı?

Çekme belgesi;araca ait kayıtlı bütün dönem borçlarının(bandrol,trafik cezası,haciz,rehin) ödenmesiyle birlikte,plakaların trafiğe teslim edilmesidir.Bu şekilde araç trafiğe çıkamaz.Araç istendiği süre boyunca çekme belgeli kalabilir ki bu dönemlerde araca hiçbir şekilde Mtv(bandrol) işlemez..Haciz yada rehin konulamaz.Dolayısı ile çekme belgeli bir araç aldığınızda hiçbir şekilde araçta rehin,haciz varmı diye şüpheye düşmenize gerek yoktur. Araçlar muayeneye girdikten sonra tekrar trafiğe çıkartılabilir.

Hurda belgeli araç trafiğe çıkar mı?

Hayır hurda belgeli araçlar parça kullanılması amaçlı satılır. Hiç bir şekilde trafiğe çıkamaz.

Sitenize Üye Olup Araçlara Teklif Verebilmek İçin Ne Yapmalıyım?

Üye olmak için www.aksamoto.com.tr sitesinin araçlar sayfasında bulunan "ÜYE OL" tuşunu takip ederek üyelik bilgilerini doldurmanız yeterlidir.

Üye başvuru formumuzu doldurduktan sonra,

  • limitli üyelik için 500 TL teminat bedelini,
  • limitsiz üyelik için 2500 TL teminat bedelini

AKBANK Maslak Şubesine (645 şube kodu) AKSAMOTOMOTİV İÇ VE DIŞ TİC. A.Ş 28442 numaralı hesabımıza yatırmanız veya sitemizden kredi kartı ile ödemeniz durumunda, en geç 24 saat içinde üyeliğiniz aktive edilecek, üyeliğinizin aktive edildiği bilgisi size sistem tarafından gönderilecektir. Üyeliğiniz aktive edildikten sonra kendi belirlemiş olduğunuz kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapabileceksiniz.

Yatırdığım Teminat Bedeli Ne Olacak?

Teminat bedeli üyelerin sözleşme koşullarına uygun hareket etmesi amacı ile alınmaktadır. Dolayısı ile üye olup sözleşme koşullarına aykırı hareket etmeyen tüm üyeler diledikleri zaman yatırmış oldukları teminat bedelini kesintisiz geri alabilmektedirler.

Teminat bedeli iade talebini yapan üyenin yatırmış olduğu bedel, üyenin başvuru formunda belirttiği banka hesap numarasına 15 gün içerisinde EFT ile gönderilmektedir.

Aracın İhalesini Kazandım. Ne Yapmam Gerekir?

İhaleye sunulan araçların satış onayları ihalenin bitimine müteakip ilk iş günü verilmektedir. Satış onayı verilen araçların alıcısı 5 iş günü içersinde aracın ödemesini yapar ve garajlarımızdan teslim alma işlemi gerçekleştirir.

İhalesini Kazandığım Aracın Noter Satışının Üye Dışında Üçüncü Bir Kişiye Yapılması Mümkün müdür?

Üyeler kendilerine satışı onaylanan araçları yine kendi adlarına tescil ettirebildikleri gibi, dilemeleri halinde muvafakatname vererek farklı bir kişi adına da tescil ettirebilmektedirler.

İhalesini Kazandığım Aracı Almaktan Vazgeçersem Ne Olur?

Satışı onaylanan bir aracı almaktan vazgeçen üyenin limitli olması durumunda yatırmış olduğu teminatın tamamı, limitsiz üye ise yatırmış olduğu teminat bedelinin 1500 TL lik bölümü bloke edilir ve araç yeniden ihaleye sunulur.

Hasarlı Araç Alımı Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Satışa sunulan araçlar 2 farklı segmentte olup, bir bölümü hasar gören bir bölümü ise çalındıktan sonra bulunan araçlardır. Her 2 halde de araçlar uzman birimlerin tespitleri doğrultusunda ihaleye sunulmaktadır. Bu nedenle genel hatlar içeren ihale bilgileri net olmayıp, araçların bulunduğu Aksam Otomotiv’e ait garajlarda müşahede edilmesi ve fiziki olarak incelemesinin yapılması önemlidir.

Araçlar bulunduğu Aksam Otomotiv’e ait garajlarda mesai gün ve saatlerinde incelenebilmektedir.

Sadece internet üzerinden sağlanan bilgiler doğrultusunda ve fiziki inceleme yapmadan verilen tekliflerin sorumluluğu üyeye aittir. İhale sonrası itirazlar kabul görmez.

Bir Araç İçin En Fazla Kaç Teklif Verebilirim?

İlgilendiğiniz tüm araçlar için ihale bitim saatine kadar LİMİTİNİZ dahilinde teklif verebilirsiniz. Limitlendirmemiz;

  • 500 TL ile yapılan üyelikte en fazla 25.000 TLye kadar teklif verebilmekdedir.
  • 2.500 TL ile yapılan üyelikde sınır söz konusu değildir.

İhale Bitim Saatleri Belli midir?

Araçlar ihaleye sunulurken bitiş tarihi ve saati sistem tarafından otomatik belirlenmektedir. Ancak ihale bitim saati itibarı ile son 3 dakika içinde alınan her teklifte sistem diğer üyelere hak tanınması amacı ile bitim saatini yine 5 dakika uzatır. Bu durum nihai bitim saatine 3 dakika kala teklif girilmemesine kadar sınırsız devam eder.

İhale sayfalarında nihai verilen en yüksek teklif görülebilir. Üyelerin son teklifleri anında görebilmeleri için ihale esnasında ekranlarını klavyelerinde bulunan F5 tuşunu kullanarak sürekli güncellemeleri gerekmektedir.

İhale Bedeli Dışında Ödemem Gereken Borç Var mı?

İhaleye sunulan araçların ihale bedeli dışında ödenmesi gereken bir borç tutarı var ise bu bilgi araç detayları sayfasında üyelere sunulmaktadır.

Araç Sahiplerine Ulaşılıyor mu?

Bu bilgi gizlidir ve hiçbir üyeye verilemez.

Teklifimi Nasıl İptal Edebilirim?

Teklif veren üye ihale bitim saatinden en geç 1 saat öncesinde olmak kaydı ile telefonla bilgi vermek suretiyle teklifini iptal edebilir. İhale bitimine 1 saat kala ve sonrasında bu yönde gelen talepler dikkate alınmaz.