Hizmetlerimizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Çerez Politika'mızı inceleyebilirsiniz.
EXpert

EXpert Pert Araçları Değerleme Sistemi

EXPERT, Sigorta şirketlerinin kasko ve trafik branşların da teminat altına aldıkları araçlarda hasar gerçekleşmesi sonucu sektörde uygulanan pert uygulamasını sistemli hale getirmek ve oluşan iş yüklerini sonlandırarak karar alma sürecini hızlandıran AKSAM’ın finansal fayda sağlayan projesidir.

Proje araç rayicine göre hasarın belli bir oranda çıkması ile sigorta şirketi ve sigortalının onarıma göre menfaatlerinin onarıma göre pert kararı alınmasının daha efektif olduğu finansal gerçeklik prensibine göre işlemektedir.

EXPERT, araç rayicine göre hasarın belli bir oranda çıkması ile devreye girerek sigortacının karar vermesini hızlandırır.

AKSAM, EXPERT ile Pert araçların elden çıkarılmasıyla ilgili alışılagelmiş yöntemlere son vermekte, gelişen finansal ve operasyonel uygun çözümler üreterek, Sigorta şirketleri lehine maksimum verim ve yüksek tasarruf sağlamaktadır.

AKSAM, Bu yöntemle Sigorta şirketlerinin pert araçlarının tümünü satın almakta, bu araçların operasyonel işlemlerini üstlenmekte, bürokratik evrak ve hukuki işlemlerine destek vermektedir. Bu araçları kendi garajlarında muhafaza ederek lojistik problemlerini ortadan kaldırmaktadır.

Bütün bu işlemleri, alanında uzman kadrosu ile bilgi akışını hızlandıran, Sigorta şirketlerinin tüm süreçleri takip edip konuyla ilgili raporları almasını sağlayan web tabanlı “Pert Araç Sistemi” üzerinden yürütmektedir.

EXpert Avantajları

Aksam sigorta şirketlerinin pert araçlarının tümünü satın alarak, sigorta firmalarının mevcut uygulamalarındaki sovtaj fiyatlarını garanti etmektedir, bununla beraber;

 Expert projesi ile işlemler bireysel etkileme olmadan sigorta şirketinin kontrolünde %100 şeffaflıkla sonuçlanır. Işlem başlangıcından sonlanması sonrasına kadar her kademede sorgulanır ve denetlenebilir.

 Sovtajın sürecin başında bilinmesi ile sigorta şirketi tamir/onarım sürecini kıyaslama imkanı sağlar.

 Mevcut uygulamaya göre yıllık sovtaj gelirlerinizi finansal ve dönemsel düşüşler yaşatmadan garanti altına alır.

 Sektörde mevcut uygulamaya göre %30 gibi bir oranda Pert kapsamına giren fakat piyasa tercihlerinden yeterli fiyatı bulmayan araç gruplarında onarım yerine yeterli sovtajın bulunmasını sağlar ve ödenen tazminatı düşürür.

 Sigortalıların hasar sonrası istemedikleri araçlarda pert yapmasına imkan vererek sigorta şirketinin müşteri memnuniyetini sağlatmaktadır.

 Sovtaj Bedelinin belli olması sebebiyle operasyonel karar süreçlerini kısaltır.

 Pert kararı ile tüm Operasyonel süreçler %100 müşteri memnuniyeti ile sağlanır.

 Park, ekspertiz ücretlerini sigorta şirketine yansıtmadan çözer.

 Tüm bürokratik işlemleri aksam sonuçlandırır.

 Sigortanın talep etmesi halinde rayiç mutabakatını da aksam sonuçlandırır.

 Sistem ile Sigortacıya anlık aşamaların takibini izleme ve raporlama sağlar.

 2014 yılında EXPERT kapsamında 10.000 araç işlem görmüştür.

EXpert İşleyişi